RSS feed for Eli

Eli has watched 6,254 films produced in the USA.

  • Ambiancé

  • Capone

    ★★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Morning Has Broken

  • New York New York

    ★★★

  • Arkansas

    ★★★½

  • Still Wylde

    ★★

  • Waffle

    ★½

  • TFW NO GF

    ★★

  • Intimate Distances

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • The Quarry

    ★★

  • Abe

    ★★★½

  • Soft

    ★★★

  • Out of Shadows

  • Rain

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★½

  • Single

    ★★

  • Trauma Chameleon

    ★★½

  • IWOW: I Walk on Water

    ★★★★½

  • A Shape of Things to Come

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Plot Against America

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Devs

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★½

  • Adverse

    ★½

  • The Works and Days (of Tayoko Shiojiri in the Shiotani Basin)

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • Broken Bird

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • Guardians of Life

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Wendy

    ★★½

  • Downhill

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Progressive Touch

    ★★½

  • Betye Saar: Taking Care of Business

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Eli

    ★★★★½

  • Wake Up

    ★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • Blocks

    ★★½

  • Dirty

    ★★

  • Three Deaths

    ★★½

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ★★★★½

  • Little Chief

    ★★½

  • Hudson Geese

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Basic

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • The Eyes of Summer

    ★★

  • The Outsider

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★★

  • The Blank Page

    ★★★★½

  • Floating Light

  • The Grudge

    ★½

  • Suki

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Static After Summer