RSS feed for Eli

Eli has watched 1,549 films with French dialog.

  • Pyrale

    ★★★★

  • Brothers - A Family Film

    ★★

  • The Price of Happiness

    ★★★★

  • My Own Landscapes

    ★★★½

  • The Reel 11004

    ★★★★½

  • Mat and Her Mates

    ★★★

  • France Against the Robots

    ★★★★½

  • After the Crossing

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Scream

    ★★★★

  • Here and There

    ★★½

  • Selfie

    ★★★

  • Two of Us

    ★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★★

  • Don't Look Down

    ★★

  • Adoration

    ★★★

  • The Shock of the Future

    ★★★½

  • The Prince’s Voyage

    ★★★★

  • Domino

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Tlamess

    ★★★★

  • Young Ahmed

    ★★½

  • Olla

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Marvelous Misadventures of the Stone Lady

    ★★★★

  • Liberté

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Zombi Child

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • Thunder from the Sea

    ★★★★

  • Alice

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Synonyms

    ★★★★

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★★★★

  • Delphine and Carole

    ★★★★

  • Rain, Rain, Run Away

    ★★½

  • Big Wolf & Little Wolf

    ★★

  • White Noise

    ★★★★★

  • Gods of Molenbeek

    ★★★★

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★★½

  • Seven Last Words

    ★★

  • Serenity

    ★★★★

  • By the Grace of God

    ★★★★

  • Daniel

    ★★★½

  • Backstage Action

    ★★

  • All the Gods in the Sky

    ★★★★

  • Fuck You Eric

    ★½

  • Voices of Kidnapping

    ★★★★

  • Night School

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★

  • A Colony

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Maya

    ★★★★

  • A Faithful Man

    ★★½

  • Little Waves

    ★★★½

  • Bavure

    ★★★★½

  • The Chambermaid

    ★★★½

  • Jessica Forever

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • Amanda

    ★★★★