Sort by

Elijah has logged 44 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
Read prior review Edit this entry  
29
Zootopia

Zootopia

2016
×
Read prior review Edit this entry  
28
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
This Is 40

This Is 40

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Walker

Walker

1987
×
Read the review Edit this entry  
26
Dumbo

Dumbo

1941
×
Read the review Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Planes

Planes

2013
×
Read prior review Edit this entry  
25
Extinct

Extinct

2021
×
Edit this entry  
25
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
Read prior review Edit this entry  
24
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
Read the review Edit this entry  
16
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
Read prior review Edit this entry  
12
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
Read prior review Edit this entry  
12
Dumbo

Dumbo

1941
×
Read prior review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
Read the review Edit this entry  
09
Moneyball

Moneyball

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
Manhunter

Manhunter

1986
×
Read prior review Edit this entry  
07
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Farewell to the King

Farewell to the King

1989
×
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Read the review Edit this entry  
01
Lolita

Lolita

1962
×
Read prior review Edit this entry