Sort by
  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Killer of Sheep

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ordet

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★½

  • X-Men: First Class

    ★★★

  • Blackhat

    ★★★★

  • Monsters University

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Ikiru

    ★★★★★

  • The Black Stallion

    ★★★★★

  • Grand Illusion

    ★★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Ran

    ★★★★★

  • The Night of the Hunter

    ★★★★★