• Framing Britney Spears

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Prom

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • The Undoing

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Time

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Low Tide

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Dreamland

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★