• The Pentaverate

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Gaming Wall St

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Pam & Tommy

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Dual

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions