Sort by

Jayden has logged 257 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Before We Go

Before We Go

2014
×
Edit this entry  
30
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
Read the review Edit this entry  
29
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
mid90s

mid90s

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Suicide

My Suicide

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Edit this entry  
24
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
42

42

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Edit this entry