• Spider-Man: Into the Spider-Verse 2

  • Spider-Man: No Way Home

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Bliss

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Republic

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • The Turning

  • My Mom is a Character 3

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • K-12

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • It's Still Your Bed

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ½