RSS feed for Ryan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★
Edit this entry  
31
Moana

Moana

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Unplanned

Unplanned

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★
Edit this entry  
29
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★
Edit this entry  
26
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Edit this entry  
25
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Verotika

Verotika

2019
×
½
Edit this entry  
16
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tigertail

Tigertail

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brüno

Brüno

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Producers

The Producers

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Hook

Hook

1991
×
★★
Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Contagion

Contagion

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★
Edit this entry  
14
Igor

Igor

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Onward

Onward

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tremors

Tremors

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Click

Click

2006
×
★½
Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Braindead

Braindead

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★
Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry