• Eternals

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Operation Christmas Drop

    ★★

  • Midnight at the Magnolia

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roadkill

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Irresistible

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • The Plot Against America

    ★★★★

  • Trolls World Tour

  • Women of Troy

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • The Pale Horse

    ★★

  • The New Pope

    ★★★★

  • Dracula

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • The Warrior Queen of Jhansi

    ★★

  • Charlie's Angels

    ½

  • Midway

    ★½

  • Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

    ★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ★★★

  • The Spy

    ★★½

  • The King

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Lying and Stealing

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Wanda Sykes: Not Normal

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Catch-22

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Tolkien

    ★★★½

  • The Last Summer

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • After