• Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Come un gatto in tangenziale - Ritorno a Coccia di Morto

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Ultima gara

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Malcolm & Marie

  • Death to 2020

    ★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

  • Nomadland

  • Pieces of a Woman

  • Tenet

    ★★★★★

  • Under the Riccione Sun

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Si vive una volta sola

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Tolo Tolo

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Unbelievable

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Chiara Ferragni: Unposted

    ★★½

  • My Brother Chases Dinosaurs

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • After

  • Quicksand

  • Five Feet Apart

  • Isn't It Romantic

  • Kitbull

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Hell Fest

  • Green Book

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • First Man

  • A Simple Favor

    ★★

  • The Happytime Murders

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Cam

    ★★

  • The First Purge

    ★★

  • Purl

    ★★★½

  • The Call

    ★★½

  • Adrift