• Squid Game

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★½

  • A Fall from Grace

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Step Up: Year of the Dance

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Follow Me to Hell

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Mr. Malcolm's List

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Holmes & Watson

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Purl

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Bao

  • Winchester

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • The Tale

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Acts of Violence

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Alias Grace

    ★★★½

  • Satan's Slaves

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★½

  • The Keepers

    ★★★★

  • Stip & Pensil

    ★★★

  • Danur

    ★★★