• 365 Days: This Day

    ★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • 365 Days

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • K-12

    ★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Moana

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Lion

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★

  • La La Land

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Much Loved

    ★★★½

  • Mustang

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Boxtrolls

  • A Long Way Down

    ★★★½

  • Chef

  • Prisoners

    ★★★★

  • The Hangover Part III

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Behind the Fright: The Making of American Horror Story

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • Zero

    ★★★★

  • Hick

    ★★★½

  • The Help

    ★★★★★

  • The Hangover Part II

    ★★★★

  • Megan Is Missing

    ★★

  • Sucker Punch

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • I Spit on Your Grave

    ★★★

  • A Serbian Film

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Zombieland

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★½

  • Orphan

    ★★★½

  • Exam

    ★★★½

  • The Hangover

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Coraline

    ★★★★½

  • Revolutionary Road

    ★★★

  • Twilight

    ★★★½

  • Martyrs

    ★★½

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★½

  • Death Proof

    ★★★★★

  • Candy

    ★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★★

  • The Sisterhood of the Traveling Pants

    ★★★★½

  • White Chicks

  • The Stepford Wives

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • School of Rock

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • The Dreamers

    ★★★★½

  • Thirteen

    ★★★★

  • Sweet Home Alabama

    ★★