RSS feed for Elizabeth

Elizabeth has logged 27 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Picnic

Picnic

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It's Always Fair Weather

It's Always Fair Weather

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
Edit this entry  
21
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
Edit this entry  
18
I Am Patrick Swayze

I Am Patrick Swayze

2019
×
Edit this entry  
18
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Letters from a Killer

Letters from a Killer

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
Read the review Edit this entry  
11
Junebug

Junebug

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
Edit this entry  
05
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
Read prior review Edit this entry  
05
Bring It On

Bring It On

2000
×
Edit this entry  
05
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
Edit this entry  
05
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Edit this entry  
05
She's All That

She's All That

1999
×
Edit this entry  
04
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Edit this entry  
02
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
Edit this entry  
01
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry