RSS feed for .

. has logged 34 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
1492: Conquest of Paradise

1492: Conquest of Paradise

1992
×
Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Source Code

Source Code

2011
×
★½
Edit this entry  
12
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Source Code

Source Code

2011
×
★½
Edit this entry  
04
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Annapolis

Annapolis

2006
×
★★
Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
04
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Antigone

Antigone

1961
×
★★½
Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry