Elizabeth has logged 161 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Art of Getting By

The Art of Getting By

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Admission

Admission

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★
Edit this entry  
04
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Edit this entry  
30
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★
Edit this entry  
13
The Sapphires

The Sapphires

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
10
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Trance

Trance

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lucky One

The Lucky One

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Tuck Everlasting

Tuck Everlasting

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry