Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
That Fertile Feeling

That Fertile Feeling

1985
×
Edit this entry  
18
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Jurassic World Dominion: Prologue

Jurassic World Dominion: Prologue

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Mac and Plak

Mac and Plak

2010
×
Edit this entry  
17
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fire Island

Fire Island

2022
×
Edit this entry  
15
Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
United in Anger: A History of ACT UP

United in Anger: A History of ACT UP

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
Edit this entry  
09
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
Edit this entry  
08
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crutchnap

Crutchnap

2009
×
Edit this entry  
07
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Visual Mafia

Visual Mafia

1995
×
Edit this entry  
07
Snowballs

Snowballs

2011
×
Edit this entry  
07
Blood of Havana

Blood of Havana

2010
×
Edit this entry  
07
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alone in the Woods: The Legend of Cambo

Alone in the Woods: The Legend of Cambo

2015
×
Edit this entry  
06
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Fresh Kill

Fresh Kill

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
Edit this entry  
04
Silence = Death

Silence = Death

1990
×
Read the review Edit this entry  
04
What Is a Woman?

What Is a Woman?

2020
×
Edit this entry  
03
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pride

Pride

2014
×
Edit this entry  
29
Variant

Variant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
South Mill District

South Mill District

2018
×
Edit this entry  
29
Twisted Issues

Twisted Issues

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
Read the review Edit this entry  
28
Les 3 Boutons

Les 3 Boutons

2015
×
Edit this entry  
28
...Remote..... Remote....

...Remote..... Remote....

1973
×
Edit this entry  
28
Arabesque for Kenneth Anger

Arabesque for Kenneth Anger

1961
×
Edit this entry  
28
Glimpse of the Garden

Glimpse of the Garden

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Lights

Lights

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Bed Peace

Bed Peace

1969
×
Edit this entry  
27
Bottoms

Bottoms

1966
×
Edit this entry  
27
One

One

1966
×
Edit this entry  
27
Eyeblink

Eyeblink

1966
×
Edit this entry  
24
Villains

Villains

2019
×
Edit this entry  
23
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry