Sort by

Eliza has logged 40 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
untitled (tulips)

untitled (tulips)

2019
×
Edit this entry  
26
i think i love u

i think i love u

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Glen or Glenda

Glen or Glenda

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Date

First Date

2020
×
Edit this entry  
25
Deep Tissue

Deep Tissue

2019
×
Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Rose Gold

Rose Gold

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
October (Ten Days that Shook the World)

October (Ten Days that Shook the World)

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Kiss

The Kiss

1882
×
Read the review Edit this entry  
10
Endless

Endless

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
#PostModem

#PostModem

2013
×
Edit this entry  
08
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Antigone

Antigone

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry