Sort by

Eliza has logged 35 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don Jon

Don Jon

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dover Boys at Pimento University or The Rivals of Roquefort Hall

The Dover Boys at Pimento University or The Rivals of Roquefort Hall

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fisting Club: Episode 1

Fisting Club: Episode 1

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Unholy

The Unholy

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
God's Not Dead: A Light in Darkness

God's Not Dead: A Light in Darkness

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Public Speaking

Public Speaking

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
DC Showcase: Death

DC Showcase: Death

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Better Than Chocolate

Better Than Chocolate

1999
×
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
THE TRIP

THE TRIP

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Better Than Chocolate

Better Than Chocolate

1999
×
Read prior review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
God's Not Dead 2

God's Not Dead 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry