• Yeshayahu Leibowitz in Ma'alot

    ★★★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Four Times

    ★★★★★

  • Mektoub, My Love: Canto Uno

    ★★★★★

  • Butterflies

    ½

  • La vie de Jésus

    ★★★★★

  • Staying Vertical

    ★★★★★

  • My Expanded View

    ★★★★★

  • Our Father

    ★★★★★

  • Prizzi's Honor

    ★★★½

  • Bitter Moon

    ★★

  • Neighboring Sounds

    ★★★½

  • Under the Sun of Satan

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Eddy

    ★★★

  • The Mirror

    ★★★½

  • All the Boys Are Called Patrick

    ★★★

  • A Hard Day's Night

    ★★★★½