Sort by

Kevin McClarren has logged 22 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hey Arnold! The Movie

Hey Arnold! The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tim and Eric Awesome Show, Great Job! Chrimbus Special

Tim and Eric Awesome Show, Great Job! Chrimbus Special

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry