• Mulholland Drive

    ★★

  • My Beautiful Laundrette

    ★★½

  • Apollo 13

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • The Hitch-Hiker

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • The Secret of Kells

    ★★★½

  • Nosferatu

    ★★½

  • The Virgin Suicides

    ★★★½

  • Mean Girls

    ★★★

  • The Nun

    ★★½

  • The Cabin in the Woods

  • The Rider

    ★★★★

  • Häxan: Witchcraft Through The Ages

    ★½

  • Only Yesterday

    ★★★★½