Sort by

ellaesnatalia has logged 30 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Family

Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry