Ella has logged 17 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scarface

Scarface

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Have a Nice Day

Have a Nice Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
½
Read the review Edit this entry