Ella has logged 43 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★
Edit this entry  
31
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
31
Clock Cleaners

Clock Cleaners

1937
×
★★★★
Edit this entry  
30
La luna

La luna

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Band Concert

The Band Concert

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Purl

Purl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Float

Float

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Read the review Edit this entry  
30
Tugboat Mickey

Tugboat Mickey

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wise Little Hen

The Wise Little Hen

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ye Olden Days

Ye Olden Days

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Togo

Togo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lourdes

Lourdes

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
One More Time with Feeling

One More Time with Feeling

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
17
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
2046

2046

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★½
Edit this entry  
02
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ema

Ema

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry