Ella has logged 29 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nowhere Special

Nowhere Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Brixton Tale

A Brixton Tale

2021
×
Edit this entry  
28
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Duke

The Duke

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
True Things

True Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
Edit this entry  
25
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dashcam

Dashcam

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cow

Cow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
9/21/21

9/21/21

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wolf

Wolf

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rose Plays Julie

Rose Plays Julie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Violet

Violet

2021
×
Edit this entry  
11
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry