• Senior Year

    ★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Cinderella

  • He's All That

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Mainstream

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★★★

  • The Silence

  • Us

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Book of Henry

    ★★★★½

  • Split

    ★★★★

  • La La Land

  • Hush

    ★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Annie

    ★★★

  • Unedited Footage of a Bear

    ★★★

  • The Purge

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Impossible

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★½

  • Bridesmaids

    ★★★

  • Tangled

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Coraline

    ★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★

  • Ratatouille

    ★★★

  • Zodiac

  • The Holiday

    ★★★★½

  • She's the Man

    ★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★

  • Without a Paddle

    ★★½

  • Mean Girls

    ★★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★½

  • The Girl Next Door

    ★★★

  • Love Actually

    ★★★½

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★★★

  • Zoolander

    ★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • Bridget Jones's Diary

    ★★★½

  • American Psycho

    ★★★½

  • The Virgin Suicides

    ★★★★★

  • Notting Hill

    ★★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★