Sort by

ella has logged 15 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
Read the review Edit this entry  
02
Annie

Annie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ransom

Ransom

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry