Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Hellraiser

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

  • Do Revenge

    ★½

  • The Fabelmans

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • The Menu

  • See How They Run

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • Bros

  • The Banshees of Inisherin

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

  • Bones and All

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

  • Minions: The Rise of Gru

  • Fire Island

  • The Bob's Burgers Movie

  • Decision to Leave

  • Moonage Daydream

  • Crimes of the Future

  • Aftersun

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

  • Armageddon Time

  • Candy

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Three Months

    ★★★½

  • I Want You Back

  • Marry Me

  • Emily the Criminal

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

  • Resurrection

  • Nanny

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • Sing 2

  • Hockeyland

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

    ★★

  • Eternals

    ★½

  • Phoebe Robinson: Sorry, Harriet Tubman

  • Encanto

  • Antlers

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • 15 Minutes of Shame

  • The Harder They Fall

  • No Time to Die

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Eyes of Tammy Faye

  • LuLaRich

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★½