Sort by

elle has logged 207 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★
Edit this entry  
14
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
Shorts

Shorts

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Styles at the BBC

Harry Styles at the BBC

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Edit this entry