elle has logged 34 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
31
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Pariah

Pariah

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Light of the Moon

The Light of the Moon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Edit this entry  
13
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry