elle has logged 24 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Edit this entry