elle has logged 29 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Focus

Focus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
To Die By Your Side

To Die By Your Side

2011
×
Edit this entry  
29
Irresolute

Irresolute

2013
×
Edit this entry  
29
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★
Edit this entry  
21
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
Edit this entry  
21
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
Edit this entry  
21
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
Edit this entry  
20
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lazarus

Lazarus

×
Edit this entry  
09
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry