Sort by

bel has logged 394 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Roma

Roma

2018
×
Edit this entry  
27
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Olive, The Other Reindeer

Olive, The Other Reindeer

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read prior review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Winchester

Winchester

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
Edit this entry  
17
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry