bel has logged 30 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★½
Edit this entry  
05
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry