Sort by

bel has logged 33 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mama

Mama

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry