Sort by

bel has logged 29 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marvin's Room

Marvin's Room

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
She's the Man

She's the Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Respire

Respire

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Louis Theroux: The Night in Question

Louis Theroux: The Night in Question

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry