• Aftersun

    Aftersun

    ★★★★½

    I LOVE CINEMA! I LOVE THIS KIND OF FILM MAKING! I LOVE WHEN PAUL MESCAL MAKES ME UGLY CRY!

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

    so do i go to the Louvre now or what?

  • Triangle of Sadness

    Triangle of Sadness

    ★★★★

    no thoughts in my head, only Harris Dickinson

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★★

    I grew up on Selena Gomez and followed everything she did from such a young age so it's heartbreaking seeing these stages of her life that i remember but seeing the actual truth behind how she was dealing with her mental health. It takes a lot of courage to be this open when it comes to talking about these issues and you can tell she really wants to use her platform for a good reason.
    I will forever feel guilty for being upset that my tour date got cancelled for her show because i didn't know what she was going through.

  • Stay the Night

    Stay the Night

    ★★★

    THIS WAS EVERY ROMANCE BOOK READERS DREAM

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

    needed to feel something tonight

  • Barbarian

    Barbarian

    ★★★½

    Airbnb are on the phone to their lawyers right now

  • Love, Rosie

    Love, Rosie

    ★★★★★

    sea view or garden view? i recommend the sea

  • How the Grinch Stole Christmas

    How the Grinch Stole Christmas

    ★★★

    found out from rewatching this that i can now do a good impression of the grinch and will not stop telling people i have jazzacise at 5:30pm

  • Green Room

    Green Room

    ★★★½

    wasn’t my kind of band

  • Nerve

    Nerve

    ★★★★

    short king dave franco is the only person who gets away with being called dave

  • Smile

    Smile

    ★★★

    girl sat infront of the screen had a huge messy bun and i kept thinking it was something scary