• Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Rebecca

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Son

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★★

  • Book Club

    ★★★★

  • The American Meme

    ★★★½

  • Dude

    ★★★★★

  • Take Your Pills

    ★★

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★★

  • The China Hustle

    ★★½

  • What the Health

  • Get Out

    ★★★★★

  • Clinical

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★★

  • Audrie & Daisy

    ★★★★½

  • A Walk in the Woods

    ½

  • We Are Blood

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Chasing Mavericks

    ★★★★★

  • Bones Brigade: An Autobiography

    ★★★★★

  • The Roommate

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Julie & Julia

    ★★

  • The Women

    ★★★½

  • Wild Child

    ★★★★

  • Sliding Liberia

  • This Is England

    ★★★★

  • Friends with Money

    ★★★

  • Rumor Has It...

    ★½

  • A Cinderella Story

    ★★★★

  • The Stepford Wives

    ★★★★

  • Super Size Me

    ½

  • School of Rock

    ★★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★★

  • Erin Brockovich

    ★★★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★★

  • You've Got Mail

    ★★★

  • Kids

    ★★

  • Safe

    ★★★★★

  • Point Break

    ★★★½

  • Gleaming the Cube

    ★★★★★

  • Apartment Zero

    ★★★★★

  • The Endless Summer

    ★★