Sort by

elleha has logged 31 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Women

The Women

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dude

Dude

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Son

The Son

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Book Club

Book Club

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bones Brigade: An Autobiography

Bones Brigade: An Autobiography

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gleaming the Cube

Gleaming the Cube

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
We Are Blood

We Are Blood

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Endless Summer

The Endless Summer

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chasing Mavericks

Chasing Mavericks

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry