• Halloween Kills

    ★★★

  • He's All That

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • 365 Days

  • Zola

    ★★★

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Sanditon

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Fyre

  • Glass

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

  • Halloween

  • The Nun

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

  • BlacKkKlansman

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

  • 9/11

  • It

  • The Dark Tower

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Okja

  • Everything, Everything

    ★★

  • I Am Heath Ledger

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2