Sort by

Arielle has logged 64 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
25
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
Edit this entry  
16
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Read the review Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Catfish

Catfish

2010
×
Edit this entry  
24
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Edit this entry