• Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Maniac

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Vox Lux

  • Destroyer

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • The Breaker Upperers

    ★★★

  • Leading Lady Parts

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

  • Damsel

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Mandy

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Paddington 2

    ★★★

  • Justice League

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • I, Tonya

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Logan Lucky

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • You Were Never Really Here

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Florida Project

  • Wonder Woman

  • Baywatch

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Gifted

    ★★★★

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast

  • Logan

  • God's Own Country

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • The Big Sick

  • CHiPS

    ★½

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana