Sort by

Ellen has logged 24 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Found

Found

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
Edit this entry  
05
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stitches

Stitches

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Signs and Gestures

Signs and Gestures

2021
×
★★★★
Edit this entry