angela has logged 24 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
Edit this entry  
02
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zeta

Zeta

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
The BFG

The BFG

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry