Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Triangle

Triangle

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Intruder

Intruder

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Croupier

Croupier

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Identity

Identity

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brazen

Brazen

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kidnapping Stella

Kidnapping Stella

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Operation Hyacinth

Operation Hyacinth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Read the review Edit this entry