noelle has logged 93 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★
Edit this entry  
31
Alone/Together

Alone/Together

2019
×
Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ashfall

Ashfall

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Goyo: The Boy General

Goyo: The Boy General

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Amélie

Amélie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's Okay to Not Be Okay

It's Okay to Not Be Okay

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry