RSS feed for elle
  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Yesterday

    ★★★

  • Booksmart

    ★½

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

  • Widows

    ★★★★½

  • The Hate U Give

  • Gwen

  • Fahrenheit 11/9

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Blue Iguana

    ★★

  • Swimming with Men

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Climax

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • St. Agatha

    ½

  • For the Hungry Boy

    ★★★★★

  • 27: Gone Too Soon

  • Prescription for Danger

    ½

  • And Breathe Normally

  • Skate Kitchen

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★½

  • Woman Walks Ahead

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

  • The Glass Castle

    ★★★

  • You Were Never Really Here

  • Mad to Be Normal

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★★½

  • Landline

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★½

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★★½

  • I Am Not Your Negro

  • Before the Flood

  • Manifesto

  • Sinister 2

    ★½

  • The Interview

    ★★★½

  • Gods

    ★★★★

  • Song of the Sea

    ★★★★★

  • Wild

    ★★★★

  • As Above, So Below

  • The Grand Budapest Hotel

  • Three Stones for Jean Genet

  • Obvious Child

  • Frank

  • About Time

    ★★★★

  • The Way Way Back

    ★★★

  • Kill Your Darlings

    ★★★★

  • Lincoln

  • Frances Ha

    ★★★★½

  • Sinister

    ★★½

  • George Harrison: Living in the Material World

    ★★★★★

  • Fright Night

    ★★★

  • Barbie: A Fashion Fairytale

  • Kick-Ass

    ★★★½

  • Nowhere Boy

    ★½

  • Everybody's Fine

  • The Reader

  • Choke

  • The Ruins

  • Walk Hard: The Dewey Cox Story

  • Funny Games