• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Wine Country

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • After the Wedding

    ★★

  • Serenity

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Vice

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Second Act

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★★½

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★★★

  • Green Book

    ★★½

  • mid90s

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Farming

    ★★½

  • Wild Rose

    ★★★