Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Edit this entry  
04
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Farming

Farming

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wine Country

Wine Country

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry